Copernicon

15 wrzesień 2023
Rynek Staromiejski, Rynek Staromiejski
Toruń, Poland

Copernicon 2023 – koniunkcja nauki, popkultury i fantastyki

Toruński Copernicon to największy w tej części polski festiwal o tematyce fantastycznej i naukowej. Od ponad 10 lat cieszy się on niesamowitym uznaniem ze strony ludzi z różnych zakątków Polski i świata.
Łączy w sobie różne formy działań: od spotkań z autorami, licznych konkursów, warsztatów, pokazów, poprzez gry planszowe i video.
Jest to idealna okazja do zanurzenia się w świat swoich ulubionych postaci, rozmowy o swoich zainteresowaniach oraz poznania nowych, ciekawych twórców. Od 2010 roku nieustannie zrzesza wokół siebie coraz szersze grono odbiorców. W 2019 roku toruńska starówka gościła ponad 3 800 uczestników. Dzięki temu plasuje się na wysokim miejscu wśród najbardziej uwielbianych festiwali o tematyce fantastycznej w Polsce.

W galerii zdjęcia z 2022 roku. Całość do obejrzenia w relacji.

Tegoroczna edycja jest podzielona na lika bloków tematycznych, żeby każdy mógł poznać całą różnorodność tego wydarzenia i znaleźć coś dla siebie: Gier Planszowych, Dziecięcy, Literacki, Popkulturowy, Popularnonaukowy, RPG, Gier Elektronicznych, LARP (improwizowany teatr wyobraźni), Azjatycki i Atrakcji Okołofestiwalowych.

« z 3 »

Goście

Co roku na Copernicon są zapraszani ciekawe postacie ze świata kultury. W tym roku jednym z gości specjalnych będzie Jakub Dębski – autor komiksów internetowych i znany przede wszystkim za serię „Duże Ilości Naraz Psów” – trwającą zresztą nadal pod nazwą „Demland” na Facebooku i Instagramie. Kolejnym jest profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Michał Mochocki. Oprócz tego, że bada dziedzictwo, historię i narrację w grach, jeszcze uczy światotwórstwa, narrative designu i podstaw game designu. Ignacy Trzewiczek jest twórcą gier planszowych oraz CEO Portal Games, m.in.  Robinsona Crusoe i Detektywa.

Wydarzenie nie odbędzie się również bez powieściopisarki Magdaleny Kubasiewicz, która jest członkinią Hardej Hordy i autorką m.in. „Kołysanki dla czarownicy”, „Przysługi dla czarnoksiężnika” oraz „Czarodziejki z ulicy Reymonta”. Inna członkini żeńskiej grupy literackiej Harda Horda Agnieszka Hałas również nie zamierza przegapić kolejnej edycji Coprnikonu. Jedna z jej powieści powieści „Olga i osty” została nominowana do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. Kolejny twórczy duet Marek Hucz i Jan Jurkowski z Grupy Filmowej Darwin mówią o sobie „kochamy robić filmy, więc po prostu je robimy”. Tworzą kanal na Youtube,  który subskrybuje ponad 900 tys. osób i właśnie na nim publikują owoce swojej pracy. Zasłynęli serią „Wielkie Konflikty”, w której pokazują swoją wersję spotkań różnych znanych postaci historycznych i mitycznych. Specjalnymi gośćmi na kolejnej edycji Copernicon zostaną również: Dorota Guttfeld, Krzysztof M. Maj, Bartosz Filip Malinowski, Robert M. Wegner, Łukasz Kucharczyk i Radek Rak.

« z 6 »

Podczas konwentu 24 godz./dobę do dyspozycji będzie Gamesroom. W trakcie dnia, ale również w nocy będzie można się zagrać w gry planszowe albo je wypożyczyć.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki „Thorn”.

Źródło: https://copernicon.pl/

Może Cię również zainteresować

Ostatnie relacje

Coś więcej niż piwo

Warszawski Festiwal Piwa po raz 17. Nie tylko w muzyce gatunki się przenikają tworząc coś nowego. Współczesne festiwale też przestały być monotematyczne. Na Pol’and’Rocku mamy cosplayowe zabawy, na Wrocławskich Dniach

Poznańskie Targi Piwne 2023

Miasto piwnych doznań

X Poznańskie Targi Piwne W weekend 24-25 listopada 2023 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dziesiątej edycji Poznańskich Targów Piwnych. Imprezy zrzeszającej miłośników piwa, wyśmienitego jedzenia i niesamowitej atmosfery.Wydarzenie jest idealnym