Copernicon

15 September 2023
Rynek Staromiejski, Rynek Staromiejski
Toruń, Poland

Copernicon 2023 – koniunkcja nauki, popkultury i fantastyki

Toruński Copernicon to największy w tej części polski festiwal o tematyce fantastycznej i naukowej. Od ponad 10 lat cieszy się on niesamowitym uznaniem ze strony ludzi z różnych zakątków Polski i świata.
Łączy w sobie różne formy działań: od spotkań z autorami, licznych konkursów, warsztatów, pokazów, poprzez gry planszowe i video.
Jest to idealna okazja do zanurzenia się w świat swoich ulubionych postaci, rozmowy o swoich zainteresowaniach oraz poznania nowych, ciekawych twórców. Od 2010 roku nieustannie zrzesza wokół siebie coraz szersze grono odbiorców. W 2019 roku toruńska starówka gościła ponad 3 800 uczestników. Dzięki temu plasuje się na wysokim miejscu wśród najbardziej uwielbianych festiwali o tematyce fantastycznej w Polsce.

W galerii zdjęcia z 2022 roku. Całość do obejrzenia w relacji.

Tegoroczna edycja jest podzielona na lika bloków tematycznych, żeby każdy mógł poznać całą różnorodność tego wydarzenia i znaleźć coś dla siebie: Gier Planszowych, Dziecięcy, Literacki, Popkulturowy, Popularnonaukowy, RPG, Gier Elektronicznych, LARP (improwizowany teatr wyobraźni), Azjatycki i Atrakcji Okołofestiwalowych.

« of 3 »

Goście

Co roku na Copernicon są zapraszani ciekawe postacie ze świata kultury. W tym roku jednym z gości specjalnych będzie Jakub Dębski – autor komiksów internetowych i znany przede wszystkim za serię „Duże Ilości Naraz Psów” – trwającą zresztą nadal pod nazwą „Demland” na Facebooku i Instagramie. Kolejnym jest profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Michał Mochocki. Oprócz tego, że bada dziedzictwo, historię i narrację w grach, jeszcze uczy światotwórstwa, narrative designu i podstaw game designu. Ignacy Trzewiczek jest twórcą gier planszowych oraz CEO Portal Games, m.in.  Robinsona Crusoe i Detektywa.

Wydarzenie nie odbędzie się również bez powieściopisarki Magdaleny Kubasiewicz, która jest członkinią Hardej Hordy i autorką m.in. „Kołysanki dla czarownicy”, „Przysługi dla czarnoksiężnika” oraz „Czarodziejki z ulicy Reymonta”. Inna członkini żeńskiej grupy literackiej Harda Horda Agnieszka Hałas również nie zamierza przegapić kolejnej edycji Coprnikonu. Jedna z jej powieści powieści “Olga i osty” została nominowana do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. Kolejny twórczy duet Marek Hucz i Jan Jurkowski z Grupy Filmowej Darwin mówią o sobie „kochamy robić filmy, więc po prostu je robimy”. Tworzą kanal na Youtube,  który subskrybuje ponad 900 tys. osób i właśnie na nim publikują owoce swojej pracy. Zasłynęli serią „Wielkie Konflikty”, w której pokazują swoją wersję spotkań różnych znanych postaci historycznych i mitycznych. Specjalnymi gośćmi na kolejnej edycji Copernicon zostaną również: Dorota Guttfeld, Krzysztof M. Maj, Bartosz Filip Malinowski, Robert M. Wegner, Łukasz Kucharczyk i Radek Rak.

« of 6 »

Podczas konwentu 24 godz./dobę do dyspozycji będzie Gamesroom. W trakcie dnia, ale również w nocy będzie można się zagrać w gry planszowe albo je wypożyczyć.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki “Thorn”.

Źródło: https://copernicon.pl/

What You interest You

Last Photoreports

Something Bigger than Beer

Warsaw Beer Festival for the 17th time. Not only in music genres intertwine to create something new. Modern festivals are no longer monothematic. At Pol’and’Rock we have cosplay games, at

Poznańskie Targi Piwne 2023

The Beer`s City Feeling

X Poznań Beer Fair On the weekend of November 24-25, 2023, we enjoyed participating in the tenth edition of the Poznań Beer Fair—an event is bringing together lovers of beer,