Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie

Krakowski Kazimierz, Kraków Małopolskie
Data/Czas
Date(s) - 24/06/2022 - 03/07/2022
Całodniowe

Krakowski Kazimierz


Festiwal Kultury Żydowskiej działa w Krakowie od 1988 roku. Przez ten czas zyskał grono wiernych fanów, którzy specjalnie dla niego przyjeżdżają do Polski z całego świata. FKŻ to najbardziej rozpoznawalne wydarzenie kulturalne w Krakowie, zarówno wśród Polaków, jak i publiczności międzynarodowej.

Celem festiwalu jest pokazanie różnorodności i piękna kultury żydowskiej. FKŻ to warsztaty, wykłady, dyskusje, zwiedzania oraz eventy muzyczne, wśród których najbardziej znanym jest koncert ,,Szalom na Szerokiej’’. To jeden z najważniejszych koncertów plenerowych w Krakowie, trwający kilka godzin. Prezentowana na nim jest muzyka żydowska z całego świata.

Co czeka nas na tegorocznym FKŻ?

W tym roku czeka na nas prawie 80 zaskakujących wydarzeń. Większość z nich będzie transmitowana na żywo na specjalnie tworzonej w tym celu platformie streamingowej (31.jewishfestival.pl), którą udostępnimy tuż przed festiwalem.

Całe Kalendarium Festiwalu dostępne jest na stronie: https://www.jewishfestival.pl/pl/31-festiwal-kultury-zydowskiej/31-fkz-woda-kalendarium/

 

event, festiwal, Festiwal Kultury Żydowskiej, FKŻ, Kazmierz, koncert, Kraków, lato, muzyka, plener, sztuka, warsztaty
Scroll to top