INO ROCK FESTIVAL

26 sierpień 2023
Teatr Letni, ul. Świętokrzyska 107
Inowrocław, 88-110 Poland

Ino-Rock Festival 2023

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w ostatnią sobotę sierpnia, odbędzie się już XV edycja festiwalu Ino-Rock.

W tym roku, 26 sierpnia w Teatrze Letnim, fani rocka progresywnego i nie tylko, będą mieli okazję cieszyć się występami wyjątkowych pięciu artystów, którzy do Inowrocławia przyjadą z różnych zakątków Europy.

Festiwal rozpocznie występ katowickiego zespołu HERE ON EARTH.
Grupa istnieje od 2014 roku, tworząc dźwięki z pogranicza rocka alternatywnego i rocka progresywnego. Zadebiutowali w 2015 roku EP-ką “Day.One”, która była przedsmakiem wydanego w następnym roku pierwszego w pełni wymiarowego albumu “.In.Ellipsis.”.

Po reprezentantach polskiej sceny progresywnej, na festiwalu Ino-Rock będziemy mieli okazję posłuchać muzyki reprezentantów sceny niemieckiej, czyli LONG DISTANCE CALLING.
Ten dobrze znany polskiej publiczności zespół, rozpoczynał karierę 16 lat temu, początkowo skłaniając się ku dźwiękom w stylu post rockowym, czego reprezentantem były albumy “Satellite Bay” (2007) czy Avoid The Light (2009).
Z czasem jednak ich muzyka zaczęła nabierać bardziej wyrafinowane i nie przywiązane do jednego stylu dźwięki. Jako trzeci wykonawca na deskach Teatru Letniego w Inowrocławiu pojawi się kolejny krajowy reprezentant rocka progresywnego. A jest nim legendarny warszawski zespół COLLAGE, który pod koniec 2022 roku, po ponad ćwierć wieku wydawniczej posuchy, powrócił albumem “Over And Out” – uznanym za “ulubiony album roku” przez słuchaczy radia Rockserwis.FM. A jeśli mowa o legendach…

Niewątpliwie największą legendą, która pojawi się na festiwalu Ino-Rock będzie DAVID CROSS. Angielski skrzypek i klawiszowiec, przede wszystkim znany jako muzyk jednego ze składów King Crimson, zespołu z którym współpracował na przestrzeni lat 1972-1974, pozostawiając nieoceniony wkład na tak dziś już klasycznych albumach jak “Larks’ Tongues in Aspic” i “Starless and Bible Black”, mając także wkład w nagranie albumu “Red”. Po czasie spędzonym w King Crimson Cross dużo podróżował, ostatecznie wracając do muzyki poprzez pracę w teatrze.
W Inowrocławiu pojawi się z zespołem The David Cross Band, który utworzył na przełomie 1988/1989 roku. W Inowrocławiu David ze swoim zespołem zaprezentuje materiał z płyty King Crimson “Larks’s Tongues In Aspic”, od wydania której, w tym roku mija dokładnie pięćdziesiąt lat.

Na zakończenie tegorocznej edycji festiwalu Ino-Rock publiczność czeka niezwykła atrakcja! Jednak nazwisko/nazwę wykonawcy, głównego headlinera tegorocznego festiwalu będziemy mogli ujawnić dopiero 12 czerwca. Zaufajcie nam. Na pewno się nie rozczarujecie!

Bilety w ticketmaster.pl

Może Cię również zainteresować

Ostatnie relacje

Poznańskie Targi Piwne 2023

Miasto piwnych doznań

X Poznańskie Targi Piwne W weekend 24-25 listopada 2023 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dziesiątej edycji Poznańskich Targów Piwnych. Imprezy zrzeszającej miłośników piwa, wyśmienitego jedzenia i niesamowitej atmosfery.Wydarzenie jest idealnym

Akademicki Browar

Akademicki Browar Z Mateuszem Wójtowem, który reprezentował Browar Górniczo-Hutniczy na 16 Warszawskim Festiwalu Piwa FuninPoland przeprowadził krótką rozmowę.  Mateusz, jesteście chyba jedynym takim browarem w Polsce. Jak się to zaczęło? 

Starfest - 2023

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni Starfest 2023

Starfest 2023 20-22 października uczestnicy StarFest opanowały budynki Targów Lublin. Najbardziej oczekiwanym obowiązkowym elementem Fantastycznego Festiwalu Wyobraźni był konkurs cosplay, ale także liczne występy magików, zespołów muzycznych, tancerskich, szermierskich i

Rzemiosło górą!

Nie tylko piwo…. 16 Warszawski Festiwal Piwa przesunął wyraźnie akcenty. Nie była to pierwsza edycja, w której piwo przestało być głównym bohaterem, a stało jednym z elementów pochwały rzemiosła, dobrej