Opolcon

15 wrzesień 2023
Zespołu Szkół Ekonomicznych, Tadeusza Kościuszki 39 – 41
Opole, Opolskie Poland

Konwent Fanów Fantastyki Opolcon

Jest to największy darmowy konwent w Polsce, który co roku rozrasta się i z edycji na edycję liczy coraz to więcej uczestników.

Od pierwszej edycji w 2013 r. jest on największym darmowym konwentem w Polsce, od zawsze był i nadal pozostaje całkowicie bezpłatny dla wszystkich uczestników.

W Zespole Szkół Elektrycznych w ciągu dnia będzie można uczestniczyć w spotkaniach z gośćmi specjalnymi, prelekcjach, turniejach, konkursach, grać w gry planszowe oraz kupować rzeczy na stoiskach wystawców – od ww. gier i słodyczy, przez kubki i poduszki, aż po ręcznie robione mydła czy ozdoby. Odbędzie się również konkurs cosplay, który jest co roku najbardziej wyczekiwanym punktem programu. Jego uczestnicy przebiorą się za postacie z szeroko pojętej popkultury i zaprezentują swój ręcznie wykonany strój przed widownią, zazwyczaj przedstawiając krótką scenkę z jego użyciem.

W Zespole Szkół Ekonomicznych będzie Sleep Room, czyli całkowicie bezpłatny nocleg dla uczestników. W nim także odbędą się nocne atrakcje, m.in. RPG, LARPy, oraz Games Room.

Organizatorem OPOLCON jest Stowarzyszenie OKF Fenix, ZS Elektrycznych i ZS Ekonomicznych w Opolu.

Więcej informacji na stronie festiwalu: https://opolcon.pl

 

Może Cię również zainteresować

Ostatnie relacje

blank

Coś więcej niż piwo

Warszawski Festiwal Piwa po raz 17. Nie tylko w muzyce gatunki się przenikają tworząc coś nowego. Współczesne festiwale też przestały być monotematyczne. Na Pol’and’Rocku mamy cosplayowe zabawy, na Wrocławskich Dniach

Poznańskie Targi Piwne 2023

Miasto piwnych doznań

X Poznańskie Targi Piwne W weekend 24-25 listopada 2023 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dziesiątej edycji Poznańskich Targów Piwnych. Imprezy zrzeszającej miłośników piwa, wyśmienitego jedzenia i niesamowitej atmosfery.Wydarzenie jest idealnym