Pyrkon

16 czerwiec 2023
MTP, Głogowska 14
Poznań, Wielkopolskie Poland

Pyrkon 2023 – Fantastyczne miejsce spotkań

Pyrkon to przede wszystkim ludzie – fani fantastyki, twórcy, producenci, wystawcy i… Ty, ponieważ Pyrkon to fantastyczne miejsce spotkań.

16-18 czerwca odbędzie się już 21 edycja festiwalu fantastyki Pyrkon. To naprawdę niesamowite święto różnorodności, podczas którego z pewnością każdy miłośnik fantastyki poczuje, że to jest idealne miejsce dla niego.

Dlaczego warto być na Pyrkonie? Ponieważ…

Przede wszystkim liczba uczestników festiwalu stale rośnie – od 600 osób w roku 2000 do ponad 56 404 osób w 2022 roku.
W najbliższej edycji będziemy mieli do dyspozycji ponad 14 000 m2 powierzchni wystawienniczej z książkami, komiksami, odzieżą, gadżetami i wszystkim, co kochają geeki. Czekają na Was dziesiątki sal wypełnionych warsztatami, wykładami i wystawami, spektakle teatralne, koncerty, pokazy, a także prestiżowy konkurs cosplay – Maskarada – który od lat jest doskonałym show uwielbianym przez uczestników Festiwalu. To również miejsce, w którym można spotkać ulubionych autorów książek, twórców gier, komiksów, RPG, influencerów i aktorów.
Festiwal co roku odwiedzają najbardziej znani twórcy fantastyki. Wśród naszych gości znalazły się sławy takie jak: Felicia Day, Christopher Judge, Graham Masterton czy Stan Sakai!

Pyrkon to jest miejsce na prawdę dla każdego – rodzin, znajomych i pojedynczych osób, ponieważ przestrzeń i atrakcje festiwalowe idealnie służą dla poznania bratnich dusz z każdego zakątka świata.

Goście 21 edycji

Jak i co roku organizatorzy festiwalu zapraszają niesamowite osoby ze światu fantastyki. W tym roku również nie obejdzie się bez magii. Czemu? Na Pyrkonie usłyszycie głosy Hermiony, Rona i Draco! Ekipa dubbingowa Harry’ego Pottera odwiedzi w czerwcu Poznań. Tylko tu na żywo będzie można usłyszeć słynne: „Jest leviooosa, a nie leviosaaa”, „Czemu pająki? Dlaczego to nie mogą być motyle?” i „Strach obleciał?”. W związku z tym nie przegapcie możliwości spotkania z Joanną Kudelską, Marcinem Łabno i Aleksanderem Orsztynowicz-Czyżem, czyli polskimi głosami Hermiony, Rona i Draco w strefie filmowo-serialowej festiwalu.

Strefy programowe

 • Strefa Gier Planszowych i Bitewnych
 • Strefa Dziecięca
 • Strefa Filmowo-Serialowa
 • Strefa Naukowa
 • Strefa Mangi i Anime
 • Strefa Gamingowa
 • Strefa Festiwalowa – Wioski Fantastyczne
 • Ekspozycje Kolekcje i Sztuka
 • Strefa Festiwalowa – Inicjatywy Fanowskie
 • Strefa Festiwalowa – Integracja
 • Strefa Literacka
 • Strefa Komiksowa
 • Konkursy – Rezurekcje – konkurs wiedzy wszechfilmowej, Festiwal Pieśni Krasnoludzkiej, LCS – Lolowy Czaszkołamacz Specjalny, Lasertag
 • Strefa Fabularna

Więcej na pyrkon.pl

Może Cię również zainteresować

Ostatnie relacje

Krushfest 2023

Krushfest 2023 Reaktywacja Po 3 letniej przerwie spowodowanej pandemią do kalendarza polskich festiwali wrócił Krushfest.  Na scenie Jasielskiego Przystanku Kwiatowa zagościli klasycznie Ci którzy zaczynają i legendy Polskiego rocka. Festiwal

Dni Fantastyki - Cosplay

Fantastyczne mrowisko we Wrocławiu

Fantastyczne mrowisko we Wrocławiu Dni Fantastyki 2023 W ostatni weekend sierpnia we Wrocławiu podczas festiwalu Dni Fantastyki terenem Zamku w Leśnicy przeszła fala niesamowitych emocji i wrażeń. Pewnie nawet sami

Pinta Party 2023

Pinta Party 2023 Browar Pinta to pierwszy rzemieślniczy browar w Polsce, uznawany za pioniera piwnej rewolucji w naszym kraju. Niezmiennie od kilku lat zaprasza na swoje podwórko pasjonatów piwnej kultury,