Wianki Święto Muzyki

24 czerwiec 2023
Rynek Główny w Krakowie, Rynek Główny
Kraków, małopolskie Poland

Wianki Święto Muzyki – 2023

Ten wielki festiwal muzyki przypada na letnie przesilenie i jest związane ze świętem świętokrzyskim – najkrótszą nocą w roku. Odbywa się na początku lata w formule nawiązującej do Fête de la Musique (z fr. „Święto Muzyki”) – imprezy, podczas której w wielu zakątkach miasta rozbrzmiewa różnorodna muzyka. Kraków pokazuje, że muzyka nie zna granic, bez względu na płeć, rasę, pochodzenie czy światopogląd.

Ogólny program tegorocznych Wianków:

Piknik naukowo-przyrodniczy

11.00-16.00 spotykamy się na Wesołej, ul. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Konkurs na najpiękniejszy wianek

Zawody odbywają się w godzinach 14:00-16:00 na Bulwarze Czerwieńskim (Powiśle 11). Jury konkursu obraduje w godzinach od 16:00 do 17:00. Wręczenie nagród odbędzie się na scenie przy ul. Powiśle 11 w godzinach 17:40 – 18:00

Плетіння віночків – майстер-класи

W tych lokacjach będziemy pleść wianki (14.00-16.00)
1: Skwer Demarczyk (сквер Демарчика), przy pomniku Żeleńskiego (біля пам’ятника Желенському)
2: Skwer Skrzyneckiego (сквер Скшинецького), przy pomniku Grażyny (біля пам’ятника Гражині)
3: Skwer przy kościele św. Kazimierza (сквер при костьолі св. Казімєж), niedaleko Pałacu Sztuki (недалеко Палацу мистецтв)

Uliczne Granie

O 16.00  na ulicach Krakowa rozpoczną się koncerty lokalnych artystów. Będziemy mogli posłuchać ich występów aż w czterech miejscach.

1: Skwer Demarczyk, przy pomniku Żeleńskiego
2: Skwer Skrzyneckiego, przy pomniku Grażyny
3: Skwer przy kościele św. Kazimierza, niedaleko Pałacu Sztuki
4: Skwer Piotra Skrzyneckiego

Dina Jashari & Drugari – Scena Powiśle – 17:00

Artystka z Macedonii Północnej, wokalistka i autorka tekstów. Emocjonalne teksty, nowoczesny i świeży bit, a jednocześnie subtelna melodia – to wyróżnia jej muzykę spośród innych. Jest jedną z dziewięciu artystek, które zakwalifikowały się do HEMI MUSIC AWARD 2023. W Wiankach zagra z zespołem Drugari.

Kasia Lins – Scena Powiśle – 18:00

Wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jej muzykę, koncerty oraz klipy charakteryzują duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój. W 2020 roku wydała bardzo dobrze przyjęty album Moja wina. W ramach festiwalu Wianki w Krakowie oprócz dotychczasowego materiału zaprezentuje single z nadchodzącego trzeciego albumu, którego premiera przewidziana jest na jesień tego roku.

Piotr Zioła – Scena Powiśle  – 19:00

Artysta, który po udanym debiucie w 2016 roku niespodziewanie zniknął ze sceny. Jego najnowsza płyta Wariat zabiera nas w podróż, dzięki której odkrywamy, co się działo u niego przez ostatnich kilka lat. Każdy z utworów w subtelny sposób opisuje doświadczenia z tego okresu.

Miuosh – Scena Powiśle – 20:30

Właściwie Miłosz Borycki, raper, który od kilkunastu lat przełamuje schematy myślenia o muzyce hip-hopowej, gromadząc wiernych fanów nie tylko wśród miłośników gatunku. 24 czerwca wystąpi akustycznie na Powiślu z gościnnym udziałem Piotra Zioły i Julii Pietruchy.

Koncert o świcie. EtnoKraków/Rozstaje XXV lat | prolog – Park Jordana, 04:00

Koncert pieśni litewskich, ukraińskich, polskich z Puszczy Zielonej i z Wielkopolski, nawiązujących do symboliki ognia, wody, tradycji kupalnych i świętojańskich – otworzy tegoroczną XXV edycję festiwalu EtnoKraków/Rozstaje. To niezwykłe wokalne, akustyczne wydarzenie – bez kabli, prądu i głośników – rozpocznie się o wschodzie Słońca 25 czerwca o 4 rano. Zaśpiewają: Ola Bilińska & siostry Kriščiūnaitė (Polska/Litwa), Joanna Słowińska z grupą Dola, zespół Śpiewu Przyczyna oraz Iryna Klymenko & Babsky Kozachok  (Ukraina).

Jak co roku, również i tym razem wszystkie wydarzenia związane z Wiankami – Świętem Muzyki będą bezpłatne i otwarte dla wszystkich.

Źródło: Krakowskie Biuro Festiwalowe.

 

 

Może Cię również zainteresować

Ostatnie relacje

Poznańskie Targi Piwne 2023

Miasto piwnych doznań

X Poznańskie Targi Piwne W weekend 24-25 listopada 2023 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dziesiątej edycji Poznańskich Targów Piwnych. Imprezy zrzeszającej miłośników piwa, wyśmienitego jedzenia i niesamowitej atmosfery.Wydarzenie jest idealnym

Akademicki Browar

Akademicki Browar Z Mateuszem Wójtowem, który reprezentował Browar Górniczo-Hutniczy na 16 Warszawskim Festiwalu Piwa FuninPoland przeprowadził krótką rozmowę.  Mateusz, jesteście chyba jedynym takim browarem w Polsce. Jak się to zaczęło? 

Starfest - 2023

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni Starfest 2023

Starfest 2023 20-22 października uczestnicy StarFest opanowały budynki Targów Lublin. Najbardziej oczekiwanym obowiązkowym elementem Fantastycznego Festiwalu Wyobraźni był konkurs cosplay, ale także liczne występy magików, zespołów muzycznych, tancerskich, szermierskich i

Rzemiosło górą!

Nie tylko piwo…. 16 Warszawski Festiwal Piwa przesunął wyraźnie akcenty. Nie była to pierwsza edycja, w której piwo przestało być głównym bohaterem, a stało jednym z elementów pochwały rzemiosła, dobrej