Wielka Parada Smoków

08 czerwiec 2024
Rynek Główny w Krakowie, Rynek Główny
Kraków, małopolskie Poland

23 Wielka Parada Smoków

Wielka Parada Smoków to jedna z największych, najbarwniejszych imprez plenerowych nie tylko w Krakowie ale i w całej Polsce. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Smoki bajek, baśni i powieści”.

Impreza choć w zamyśle organizatorów dedykowana dla dzieci co roku w pierwszy weekend czerwca ściąga do Krakowa dziesiątki tysięcy turystów z całego świata. I nie tylko tych najmłodszych. W czasie tego święta teren Starego Miasta staje się jedna wielką Smoczą Jamą.

Pierwszego dnia wieczorem na bulwarach wiślanych będzie można obejrzeć spektakl, w którym główni bohaterowie przepływają po Wiśle. Widowisko zawsze posiada imponującą oprawę muzyczną i świetlną.

« z 5 »

„Smoki bajek, baśni i powieści”

Jednak głównym punktem programu jest konkurs na najpiękniejszego smoka.
Tradycyjna Wielka Parada Smoków wyruszy w niedzielę. Ponad 30 smoków przejdzie ul. Grodzką na Rynek Główny. Część z nich powalczy na scenie o tytuł Najpiękniejszego. Parada smoków przechodzi od Wawelu ulicą Grodzką do Rynku, gdzie Jury ogłosi werdykt.

« z 2 »

Zapraszamy na Rynek Starego Miasta i Bulwary Wiślane.

Więcej na stronie organizatora – Teatru Groteska.

Sprzedaż biletów na Widowisko Plenerowe już ruszyła. Bilety są dostępne pod linkiem.

Tu znajdziesz w Krakowie nocleg podczas Wielkiej Parady Smoków

Może Cię również zainteresować

Ostatnie relacje

blank

Coś więcej niż piwo

Warszawski Festiwal Piwa po raz 17. Nie tylko w muzyce gatunki się przenikają tworząc coś nowego. Współczesne festiwale też przestały być monotematyczne. Na Pol’and’Rocku mamy cosplayowe zabawy, na Wrocławskich Dniach

Poznańskie Targi Piwne 2023

Miasto piwnych doznań

X Poznańskie Targi Piwne W weekend 24-25 listopada 2023 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dziesiątej edycji Poznańskich Targów Piwnych. Imprezy zrzeszającej miłośników piwa, wyśmienitego jedzenia i niesamowitej atmosfery.Wydarzenie jest idealnym