15. Dni Fantastyki.

5 lipca we wrocławskiej Leśnicy wystartowały 15. Dni Fantastyki.

To, co wyróżnia ten festiwal od innych imprez konwentowych, to na pewno miejsce. Ta plenerowa impreza została zorganizowana na terenie okolic CK ZAMEK. Otwarta przestrzeń tej lokalizacji pozwala m.in. na rozegranie wielu gier i zabaw – i to w większości zupełnie bezpłatnych!

Obok plenerowych imprez i koncertów na głównej scenie, w pokojach zamku odbywały się spotkanie i pogadanki. Płatne wejście na teren zamku nie odstraszyło fanów fantastyki. Tłumy kłębiące się na korytarzach wszystkich pięter świadczą o dobrym doborze gości festiwalu.

Pierwszy dzień to mocne otwarcie: mistrz komiksu i główna atrakcja całej imprezy: Grzegorz Rosiński rozdawał swoje autografy w sali w której zorganizowaną wystawę jego dzieł. Dla wielu fanów Thorgala w naszym kraju, spotkanie jego współtwórcy było nie lada przeżyciem.

Kilkanaście zamkowych sal pozwoliło na zorganizowanie wiele ciekawych spotkań z twórcami szeroko pojętego gatunku fantastyki. Od pisarzy, po aktorów – wszyscy tworzą świat, który jest odskocznią od szarej rzeczywistości widzianej za szybą naszych okien.

« z 3 »

Jak bardzo świat fantastyki przenika się z materialna rzeczywistością mogło nas uświadomić spotkanie z Robertem Więckiewiczem i Krzysztofem Kowalewskim. Robert, momentami przejmując role prowadzącego, opowiedział wiele ciekawych historii ze świata okołofilmowego

« z 3 »

Luźno poprowadzona rozmowa dostarczyła wielu ciekawych informacji nie tylko o motywie przewodnim pogadanki czyli kinie gatunkowym ale również o świecie realiach współczesnych seriali kręconych na potrzeby Netflixa. Potwierdzeniem możliwości przyciągania zainteresowania rozmówców być pokaz Twardowskiego i związana z tym pogadanka, która zgromadziła taka liczbę zaingerowanych, że trzeba była zamknąć salę.

Dni Fantastyki cechuje iście fantastyczny klimat. Podczas wydarzenia można spotkać tłumy uśmiechniętych, pozytywnych ludzi, których łączy wspólna pasja. Połączenie luźnej atmosfery z dobrą organizacją i dopracowanym programem przyczynia się do podtrzymania klimatu imprezy i sprawia, że będzie się chciało tam wracać!

Zobacz jak było na konkursie Cosplay.

Ale to nie wszystko…. więcej zdjęć wkrótce 🙂

Scroll to top