X Poznańskie Targi Piwne

W weekend 24-25 listopada 2023 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dziesiątej edycji Poznańskich Targów Piwnych. Imprezy zrzeszającej miłośników piwa, wyśmienitego jedzenia i niesamowitej atmosfery.
Wydarzenie jest idealnym do spędzenia czasu z przyjaciółmi, połączenia integracji z degustacją- tak mówili uczestnicy PTP.

Przez dwa dni imprezy uczestnicy mogli skorzystać z blisko 50 stoisk regionalnych oraz rzemieślniczych browarów polskich, cydrowni, a także miodosytni.
Oprócz tego aktywna strefa gier, piwna joga, pokazy wrestlingowe czy rycerskie to tylko promil atrakcji, które zaoferowano nam na piwnych targach.
Na scenie odgrywały się pub quizy oraz open masterclass. Uczestnicy mogli również wziąć udział w wykładach podatkowych poruszających problemy dotykające branżę piwną. Oprócz przyjemnego, bezstresowego spędzania czasu znalazło się miejsce na tematy ważne- zdrowie. Podczas targów panowie mogli wykonać bezpłatne USG jąder.

« of 3 »

Co ciekawe, wszystkie te atrakcje pomieściły się na terenie hali. Umieszczenie wystawców na jednym poziomie to strzał w 10. Po pierwsze pozwoliło to na uniknięcie wrażenia przeludnienia, które zdarza się, gdy impreza odbywa się w kilku mniejszych pomieszczeniach bądź poziomach, a po drugie nie ograniczyło dostępności wystawców- niekiedy wyższe piętra bywają pomijane przez uczestników.
Dużym plusem było „zaproszenie” foodtrucków do wnętrza budynku. Przy jesiennych edycjach imprez często mamy do czynienia z nieprzewidywalną pogodą- przy padającym marznącym deszczu była to niezwykła wygoda.

Uczestnicy o imprezie.

O to co o samej imprezie powiedzieli nam uczestnicy Poznańskich Targach Piwnych?

„Jestem tu, bo ojciec mój kocha piwo, jestem tu dla niego, żeby potowarzyszyć mu w tym pięknym dniu, dla niego jest to jak święto narodowe. Piję to piwo, żeby było mu miło, bo jestem dobrym przykładnym synem.”

„Ogólnie jesteśmy weekendowi smakosze. Najczęściej pijemy poznańskiego Leszka. Ale jesteśmy tutaj, bo mój wujek warzy piwo w browarze *****, a u mnie na wiosce się go nie dostanie.”

„Jesteśmy grupą przyjaciół, która chciała spędzić wspólnie czas przy piwie.”

„Staram się próbować nowych rzeczy, takie wydarzenia są idealne do testowania i poznawania własnych smaków.”

„Razem pracujemy, (na targach) łączymy integrację z degustacją.”

A więc dla kogo przeznaczone są Piwne Targi? Dla każdego sympatyka piwa!

Coraz więcej browarów otwiera swoje warzelnie na nowe piwne style przez co na każdym stanowisku można znaleźć coś dla siebie. Przyjdź i zadbaj o swoje podniebienie, a gdy już napełnisz szkło- skorzystaj z gier i atrakcji!

Do zobaczenia za rok!