Off Festival w Katowicach

Koncerty, zapowiedzi, fotorelacje, recenzje

OFF Festival to obecnie jeden z najbardziej prestiżowych festiwali muzyki alternatywnej na mapie Europy. Pierwsze cztery edycje tej imprezy miały miejsce w Mysłowicach, a w 2010 r. przeniesiono ją do malowniczej Doliny Trzech Stawów w Katowicach, gdzie od tego czasu odbywa się nieprzerwanie. Na scenie festiwalu co roku występuje czołówka światowych i polskich gwiazd tworzących alternatywne brzmienia.

Jak podkreśla Artur Rojek – pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu, “OFF narodził się z marzeń i pasji dzielenia się muzyką”. To było pierwsze takie wydarzenie w Polsce, które złamało muzyczne schematy, pomieszało gatunki i zelektryzowało wszystkich swoją innowacyjnością. To wszystko szybko znalazło odzwierciedlenie w postaci wielu nagród, zarówno tych w kraju jak i poza jego granicami. W 2012 r. OFF został wyróżniony prestiżową European Festival Award w kategorii Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości. Dwa lata później znalazł się on w zestawieniu 14 najciekawszych festiwali świata przygotowanym przez amerykański tygodnik “TIME”, a w 2017 r. brytyjski “The Guardian” umieścił go na liście 10 najlepszych europejskich festiwali muzycznych.

OFF Festival to gwarancja doznań muzycznych. I to nie tylko w postaci czystych dźwięków. W Katowicach muzykę się nie tylko gra, nie tylko słucha, ale i o niej dyskutuje! Swoje miejsce znajdują tu także sztuki wizualne w postaci obrazów i rzeźb, a w festiwalowej Kawiarni Literackiej króluje słowo.

Aktualności

OFF Festival Katowice 2021

06/08/2021 – 08/08/2021 @ Całodniowe – 6 sierpnia w Katowicach startuje największy w europie środkowo-wschodniej festiwal muzyki alternatywnej. Edycja w 2020 roku ze względu na pandemię Covid 19 podobnie jak wszystkie większe imprezy nie odbyła się i została przesunięta o koleny rok. O wszystkich szczegółach, zapowiedziach artystów będziemy informować na bieżąco. Zobacz skrót tego co było w 2019 roku.

Czytaj więcej »

OFF Festival okiem kamery

Scroll to top