OFF-Festival

OFF-Festival

Dolina Trzech Stawów, Katowice Śląskie
Data/Czas
Date(s) - 04/08/2023 - 06/08/2023
Całodniowe

Dolina Trzech Stawów


OFF Festival Katowice 2023

4 sierpnia w Katowicach startuje największy w Europie środkowo-wschodniej festiwal muzyki alternatywnej

OFF-Festival to obecnie jeden z najbardziej prestiżowych festiwali muzyki alternatywnej na mapie Europy. Pierwsze cztery edycje tej imprezy miały miejsce w Mysłowicach, a w 2010 r. przeniesiono ją do malowniczej Doliny Trzech Stawów w Katowicach, gdzie od tego czasu odbywa się nieprzerwanie. Na scenie festiwalu co roku występuje czołówka światowych i polskich gwiazd tworzących alternatywne brzmienia.

Zobacz skrót tego co było w 2019 roku.

« z 3 »

Jak podkreśla Artur Rojek – pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu, “OFF narodził się z marzeń i pasji dzielenia się muzyką”. To było pierwsze takie wydarzenie w Polsce, które złamało muzyczne schematy, pomieszało gatunki i zelektryzowało wszystkich swoją innowacyjnością. To wszystko szybko znalazło odzwierciedlenie w postaci wielu nagród, zarówno tych w kraju jak i poza jego granicami. W 2012 r. OFF został wyróżniony prestiżową European Festival Award w kategorii Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości. Dwa lata później znalazł się on w zestawieniu 14 najciekawszych festiwali świata przygotowanym przez amerykański tygodnik “TIME”, a w 2017 r. brytyjski “The Guardian” umieścił go na liście 10 najlepszych europejskich festiwali muzycznych.

« z 3 »

OFF Festival to gwarancja doznań muzycznych. I to nie tylko w postaci czystych dźwięków. W Katowicach muzykę się nie tylko gra, nie tylko słucha, ale i o niej dyskutuje! Swoje miejsce znajdują tu także sztuki wizualne w postaci obrazów i rzeźb, a w festiwalowej Kawiarni Literackiej króluje słowo.

Podana w tym momencie data ma charakter orientacyjny. Więcej szczegółów wkrótce.

Katowice, OFF Festival
Scroll to top