OFF-Festival

OFF-Festival

Dolina Trzech Stawów, Katowice Śląskie
Data/Czas
Date(s) - 05/08/2022 - 07/08/2022
Całodniowe

Dolina Trzech Stawów


OFF Festival Katowice 2022

5 sierpnia w Katowicach startuje największy w europie środkowo-wschodniej festiwal muzyki alternatywnej.

Wraz z ogłoszeniem kolejnych artystów organizatorzy zdecydowali się uruchomić specjalną pulę biletów na OFF Festival Katowice. Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Karnety można kupić na eBilet.pl

Iggy Pop, Metronomy, Rina Sawayama, Bikini Kill, Pi’erre Bourne, Yves Tumor & Its Band, Altın Gün, Molchat Doma i inni wystąpią w tym roku. Zobacz kto i gdzie ->

Zobacz skrót tego co było w 2019 roku.

« z 5 »

OFF-Festival to obecnie jeden z najbardziej prestiżowych festiwali muzyki alternatywnej na mapie Europy. Pierwsze cztery edycje tej imprezy miały miejsce w Mysłowicach, a w 2010 r. przeniesiono ją do malowniczej Doliny Trzech Stawów w Katowicach, gdzie od tego czasu odbywa się nieprzerwanie. Na scenie festiwalu co roku występuje czołówka światowych i polskich gwiazd tworzących alternatywne brzmienia.

Jak podkreśla Artur Rojek – pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu, “OFF narodził się z marzeń i pasji dzielenia się muzyką”. To było pierwsze takie wydarzenie w Polsce, które złamało muzyczne schematy, pomieszało gatunki i zelektryzowało wszystkich swoją innowacyjnością. To wszystko szybko znalazło odzwierciedlenie w postaci wielu nagród, zarówno tych w kraju jak i poza jego granicami. W 2012 r. OFF został wyróżniony prestiżową European Festival Award w kategorii Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości. Dwa lata później znalazł się on w zestawieniu 14 najciekawszych festiwali świata przygotowanym przez amerykański tygodnik “TIME”, a w 2017 r. brytyjski “The Guardian” umieścił go na liście 10 najlepszych europejskich festiwali muzycznych.

« z 6 »

OFF Festival to gwarancja doznań muzycznych. I to nie tylko w postaci czystych dźwięków. W Katowicach muzykę się nie tylko gra, nie tylko słucha, ale i o niej dyskutuje! Swoje miejsce znajdują tu także sztuki wizualne w postaci obrazów i rzeźb, a w festiwalowej Kawiarni Literackiej króluje słowo.

Katowice, OFF Festival
Scroll to top