Ostróda Reggae Festival 2018

„- Tobie nie zimno?” – zapytała żona, gdy późną nocą wracaliśmy do domu, a ja wciąż byłem ubrany w podkoszulek. – Nie, wciąż grzeje mnie reggae i Ostróda…. Jest coś takiego magicznego w tym miejscu, czasie i muzyce, co wyzwala w nas najbardziej pozytywne emocje i potrafi je utrzymać bardzo długo. To “coś” sprawia, że Ostródę opuszcza się z żalem i z nadzieją, że za rok czas nie będzie tak szybko uciekał, albo festiwal magicznie się wydłuży 😉
« z 2 »
Ostróda Reggae Festival 2018
Miasto – chyba nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce, w którym mieszkańcy nie tylko biernie akceptują zalew tysięcy turystów, ale aktywnie uczestniczą z radością w tym, co się dzieje. Od symboli muzyki reggae wywieszonych na antenkach miejscowych taksówek, po piosenki Bas Tajpana, które rozbrzmiewały w niemal każdej tawernie, kawiarni, polu namiotowym. To tylko jeden z powodów, dla których Ostróda Reggae Festiwal przyciąga rzesze fanów teraz już nie tylko z całej Polski, ale i z zagranicy. Wśród publiczności są fani reggae nie tylko z Polski czy Jamajki, ale również z innych krajów Europy. Ostróda Reggae Festiwal to chyba jeden z najbardziej otwartych i rodzinnych festiwali jakie widzieliśmy. Dzieci biegają tu z poczuciem wolności wymalowanym na twarzy, machają z dumą jamajskimi flagami i tańczą pod sceną. Ma to w sobie coś magicznego i uspokajającego. Wszechobecna tolerancja, uśmiechy nieznajomych i poczucie wspólnoty tworzą mieszankę, która uzależnia. W tym kulturowym, społecznym, międzynarodowym kotle czuło się więź ludzi związanych nie tylko brzmieniem muzyki, ale tym co legło u jej źródła – miłość, pokój, szacunek i tolerancja dla innych. Ciężko chyba znaleźć imprezę tej wielkości, w której muzycy po skończonym własnym koncercie wchodzą miedzy bawiącą się publiczność by oklaskiwać i bawić się przy kolejnych wykonawcach.
Wspólnota
Dominik Muszyński – prowadzący warsztaty bębniarskie lider zespołu WADADA – pod koniec warsztatów powiedział kilka ważnych słów o znaczeniu wspólnoty: “Każdy z was przyszedł tu nie znając nikogo innego, nie umiejąc grać na instrumentach, które dostaliście. Wystarczyła jedna osoba, która pokieruje grupą, by ta działała jak sprawny mechanizm i stworzyła harmonijną całość. Właśnie tak działa poczucie wspólnoty. W grupie jest siła.”
Koncerty
Artyści – wszystko na najwyższym i zróżnicowanym poziomie. Czołówka polskiego reggae przeplatała się na głównej scenie z największymi światowymi gwiazdami tego gatunku muzycznego.
« z 2 »
« z 2 »
« z 2 »
« z 2 »
Trudno by było znaleźć zespół, artystę, projekt, który odstawałby na minus od poziomu pozostałych wykonawców, bo choć większość z nich łączył wspólny muzyczny gatunek, to każdy artysta reprezentował własny, indywidualny styl muzyczny. Koncerty takich wykonawców jak legendy światowego reggae – Macka B czy polskiego Vavamuffin stały się już nieodłączną częścią Ostróda Reggae Festiwal. I z pewnością pozostaną wszystkim w pamięci na bardzo długo.      
Scroll to top