Ostróda Reggae Festival 2018

„- Tobie nie zimno?” – zapytała żona, gdy późną nocą wracaliśmy do domu, a ja wciąż byłem ubrany w podkoszulek.

– Nie, wciąż grzeje mnie reggae i Ostróda….

Jest coś takiego magicznego w tym miejscu, czasie i muzyce, co wyzwala w nas najbardziej pozytywne emocje i potrafi je utrzymać bardzo długo. To „coś” sprawia, że Ostródę opuszcza się z żalem i z nadzieją, że za rok czas nie będzie tak szybko uciekał, albo festiwal magicznie się wydłuży 😉

« z 2 »
Ostróda Reggae Festival 2018

Miasto – chyba nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce, w którym mieszkańcy nie tylko biernie akceptują zalew tysięcy turystów, ale aktywnie uczestniczą z radością w tym, co się dzieje. Od symboli muzyki reggae wywieszonych na antenkach miejscowych taksówek, po piosenki Bas Tajpana, które rozbrzmiewały w niemal każdej tawernie, kawiarni, polu namiotowym.

To tylko jeden z powodów, dla których Ostróda Reggae Festiwal przyciąga rzesze fanów teraz już nie tylko z całej Polski, ale i z zagranicy.

Wśród publiczności są fani reggae nie tylko z Polski czy Jamajki, ale również z innych krajów Europy. Ostróda Reggae Festiwal to chyba jeden z najbardziej otwartych i rodzinnych festiwali jakie widzieliśmy. Dzieci biegają tu z poczuciem wolności wymalowanym na twarzy, machają z dumą jamajskimi flagami i tańczą pod sceną. Ma to w sobie coś magicznego i uspokajającego. Wszechobecna tolerancja, uśmiechy nieznajomych i poczucie wspólnoty tworzą mieszankę, która uzależnia.

W tym kulturowym, społecznym, międzynarodowym kotle czuło się więź ludzi związanych nie tylko brzmieniem muzyki, ale tym co legło u jej źródła – miłość, pokój, szacunek i tolerancja dla innych. Ciężko chyba znaleźć imprezę tej wielkości, w której muzycy po skończonym własnym koncercie wchodzą miedzy bawiącą się publiczność by oklaskiwać i bawić się przy kolejnych wykonawcach.

Wspólnota

Dominik Muszyński – prowadzący warsztaty bębniarskie lider zespołu WADADA – pod koniec warsztatów powiedział kilka ważnych słów o znaczeniu wspólnoty:
„Każdy z was przyszedł tu nie znając nikogo innego, nie umiejąc grać na instrumentach, które dostaliście. Wystarczyła jedna osoba, która pokieruje grupą, by ta działała jak sprawny mechanizm i stworzyła harmonijną całość. Właśnie tak działa poczucie wspólnoty. W grupie jest siła.”

Koncerty

Artyści – wszystko na najwyższym i zróżnicowanym poziomie. Czołówka polskiego reggae przeplatała się na głównej scenie z największymi światowymi gwiazdami tego gatunku muzycznego.

« z 2 »

Trudno by było znaleźć zespół, artystę, projekt, który odstawałby na minus od poziomu pozostałych wykonawców, bo choć większość z nich łączył wspólny muzyczny gatunek, to każdy artysta reprezentował własny, indywidualny styl muzyczny.

Koncerty takich wykonawców jak legendy światowego reggae – Macka B czy polskiego Vavamuffin stały się już nieodłączną częścią Ostróda Reggae Festiwal. I z pewnością pozostaną wszystkim w pamięci na bardzo długo.

 

 

 

Nie tylko muzyczne propozycje na lato. Festiwale, koncerty, imprezy plenerowe.

Inne relacje

Fun in Poland, wraz z Agencją Perspektywy zaprasza na kolejną edycję African Beats Festival! To Festival muzycznych korzeni. Święto otwartości i tolerancji. Organiczna afrykańska muzyka, spotkania podróżnicze, kino festivalowe, warsztaty

33. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie W 2024 roku zacznie się nowy cykl tematyczny FKŻ poświęcony żydowskiej tożsamości i mistycyzmu. Podróż się rozpocznie od najważniejszej modlitwy – Szema Izrael. FKŻ

Ostróda Reggae Festival 2024 Ostróda Reggae Festival ze swoją wieloletnią historią jest czołową polską imprezą celebrującą muzykę i kulturę wywodzącą się z Jamajki. Sukces festiwalu jest dowodem na atrakcyjność i

Siesta Festival 2024 Siesta Festival to jeden z niewielu festiwali w Polsce, który propaguje nurt „muzyki świata”. Nieprzypadkowo jest też związany z audycją o tej samej nazwie, prowadzonej przez Marcina