Tauron Nowa Muzyka

Tauron Nowa Muzyka

NOSPR, Katowice Śląskie
Data/Czas
Date(s) - 08/06/2023 - 11/06/2023
Całodniowe

NOSPR


Osiemnasta edycja Tauron Nowa Muzyka Katowice

Jeden z najbardziej cenionych festiwali powraca! Między 8 a 11 czerwca 2023 roku najbardziej intrygujące dźwięki ponownie opanują Katowice, a miasto wypełnią tysiące fanów nowej muzyki. Festiwalowy „długi weekend” obejmie uroczysty koncert otwarcia w NOSPR, dwa biletowane dni w Strefie Kultury oraz FAJRANT, czyli bezpłatny maraton tańca na zamknięcie wydarzenia. Do sprzedaży trafiła właśnie limitowana pula karnetów 2 dniowych w promocyjnej cenie.

W 2006 roku grupa przyjaciół, związanych z klubem Hipnoza, postanowiła organizować własny festiwal. Wtedy pojawił się Tauron Nowa Muzyka. Od 2009 roku wydarzenie jest stale organizowane na terenie miasta Katowice. Do 2014 roku organizatorzy szukali idealnego miejsca, które odzwierciedliłoby atmosferę wydarzenia oraz zapewniłoby stałych fanów. Dlatego już po raz dziesiąty festiwal odbywa się na terenie katowickiej Strefy Kultury.

Pierwsi artyści, którzy otwierają program Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023

Razem z publicznością Tauron Nowa Muzyka Katowice wkracza w „dorosłość”, bo w przyszłym roku odbędzie się już po raz osiemnasty. Także z tego powodu organizatorzy z More Music Agency zdecydowali o powrocie do formuły uroczystych koncertów otwarcia we wspaniałej przestrzeni NOSPR. Główną gwiazdą tej edycji będzie zespół Tangerine Dream. To zespół niezwykły, prawdziwi pionierzy muzyki elektronicznej, odpowiedzialni za fenomen Szkoły Berlińskiej. Ciężko bez nich wyobrazić sobie takie gatunki, jak ambient, czy new age. Niezmiernie cieszymy się, że Tangerine Dream zagra podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice mówi Adam Pomian z More Music Agency, organizator festiwalu. Oprócz tego do line-upu dołączyli William Basinski – światowej sławy awangardzista z Nowego Jorku, Theon Cross – kluczowa postać londyńskiej sceny jazzowej , ekscentryczny raper Billy Woods oraz dj i producent Romare. Więcej informacji na temat szczegółów wydarzenia oraz zaproszonych artystów zostanie ujawnionych już niebawem.

Karnety w cenie od 199 zł do nabycia w Ticketmaster.pl

Scroll to top