Loreena McKennitt

25 marzec 2024
NOSPR, plac Wojciecha Kilara 1
Katowice, Śląskie Poland

Loreena McKennitt na Jedynym Koncercie w Polsce

Święto muzyki wspaniałej!

Ponad 20 lat kariery Loreeny McKennitt, która zaczęła się przy stole kuchennym zamienionym w biurko i niezależną wytwórnię płytową prowadzącą sprzedaż wysyłkową po uznanie krytyków, wielokrotnie zdobyte złote i platynowe płyty, zdobiące  miliony domostw na całym świecie.

Do tej pory sprzedała ich ponad 14 milionów. Ten katalog zawiera siedem płyt studyjnych, trzy okolicznościowe, DVD z koncertem na żywo i dwa filmy dokumentalne DVD. Zdobyła dwie nagrody Junos, najważniejszą kanadyjską nagrodę muzyczną, dwie nominacje do nagrody GRAMMY®. Ale przede wszystkim występowała dla Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II. Najwyższy czas, by po raz trzeci zawitała do Polski. Jej koncert odbędzie się 25 marca 2024 roku w Sali NOSPR w Katowicach!

Loreena McKennitt to harfa, dźwięczny głos, kwintesencja folku irlandzkiego i celtyckich brzmień ubranych w eklektyczną muzykę elektroniczną i orkiestrową. To skojarzenia z magicznym serialem o szlachetnym rozbójniku z Locksley, to wspaniały utwór okraszający hollywoodzką produkcję z Christopherem Lambertem w roli nieśmiertelnego Connora MacLeoda, to bezkresne połacie Zielonej Wyspy, góry, piękno życia, poezja. Wszystko to znajdziemy w jej śpiewie, muzyce, brzmieniu głosu i zespołu.

Loreena McKennitt tworzy, koncertuje, zarządza swoją wytwórnią i swoją karierą. Artystka również silnie angażuje się w działalność charytatywną – poprzez fundację zapewnia wsparcie finansowe grupom kulturalnym, ekologicznym, historycznym i społecznym. Dzięki  założonemu funduszowi wspiera edukację w zakresie bezpieczeństwa w wodzie, działań poszukiwawczych i ratowniczych.

Za swą działalność humanitarną i artystyczną Loreena McKennitt została obsypana wieloma ważnymi tytułami, dyplomami i nagrodami.

Najważniejsze dla nas jest to, że Artystka w ramach swej planowanej trasy po Europie odwiedzi Polskę. Spotka się z nami w jeden z najpiękniejszych poniedziałków życia. 25 marca 2024 roku i w Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach swą muzyką poprowadzi nas do krainy magii i wzruszeń.

Może Cię również zainteresować

Ostatnie relacje

Poznańskie Targi Piwne 2023

Miasto piwnych doznań

X Poznańskie Targi Piwne W weekend 24-25 listopada 2023 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dziesiątej edycji Poznańskich Targów Piwnych. Imprezy zrzeszającej miłośników piwa, wyśmienitego jedzenia i niesamowitej atmosfery.Wydarzenie jest idealnym

blank

Akademicki Browar

Akademicki Browar Z Mateuszem Wójtowem, który reprezentował Browar Górniczo-Hutniczy na 16 Warszawskim Festiwalu Piwa FuninPoland przeprowadził krótką rozmowę.  Mateusz, jesteście chyba jedynym takim browarem w Polsce. Jak się to zaczęło? 

Starfest - 2023

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni Starfest 2023

Starfest 2023 20-22 października uczestnicy StarFest opanowali budynki Targów Lublin. Najbardziej oczekiwanym obowiązkowym elementem Fantastycznego Festiwalu Wyobraźni był konkurs cosplay, ale także liczne występy magików, zespołów muzycznych, tancerskich, szermierskich i

blank

Rzemiosło górą!

Nie tylko piwo…. 16 Warszawski Festiwal Piwa przesunął wyraźnie akcenty. Nie była to pierwsza edycja, w której piwo przestało być głównym bohaterem, a stało jednym z elementów pochwały rzemiosła, dobrej